Energetyka w legnickiej PWSZ

Fot. PWSZ Legnica

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy uprawnienia do prowadzenia studiów inżynierskich na kierunku Energetyka o profilu praktycznym.

Aby uzyskać zgodę resortu legnicka uczelnia musiała otrzymać pozytywną ocenę przedstawionej koncepcji i programu kształcenia, w tym efektów właściwych dla profilu praktycznego i sposobu weryfikacji, a także warunków w jakich proces kształcenia będzie realizowany oraz możliwości zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia. Wcześniej wniosek pozytywnie zaopiniowała Polska Komisja Akreytacyjna, potwierdzając, że uczelnia spełnia wymogi rozporządzenia w sprawie warunków prowadzenia studiów.

– Podstawą przyjęcia na kierunek Energetyka są punkty rekrutacyjne przyznawane kandydatowi za przedmioty, z których zdawał egzamin maturalny tj.: matematyka; język obcy; jeden z wybranych przedmiotów: fizyka, chemia, informatyka lub język polski. Studia na kierunku trwają 7 semestrów, kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera oraz pozwalają uzyskać umiejętności i wiedzę z zakresu energetyki, techniki cieplnej oraz nauk technicznych – informuje Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Jak informują przedstawiciele uczelni, absolwent tego kierunku posiada umiejętności w zakresie: projektowania, obsługi i eksploatacji systemów i urządzeń energetycznych, planowania i nadzoru nad gospodarowaniem energią, wdrażania norm energetycznych oraz norm ochrony środowiska związanych z wykorzystaniem energii, wykonywania bilansów energetycznych. Może on pracować jako specjalista ds. energetyki w jednostkach samorządowych, administracji państwowej, przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach związanych z ochroną środowiska. Może świadczyć usługi konsultingowe w zakresie eksploatacji i modernizacji obiektów oraz instalacji elektroenergetycznych.

Oferowane na kierunku Energetyka specjalności to: energetyka źródeł odnawialnych i zarządzanie energią oraz eksploatacja maszyn, urządzeń i systemów energetycznych.

Dodaj komentarz