Opublikowany: śr, Cze 20th, 2018

Energetyka już obsadzona

Wojciech Swakoń jest nowym prezesem spółki Energetyka. To efekt jednego z kadrowych konkursów rozpisanych w grupie KGHM. 

O tym, że Swakoń ma zostać prezesem lubińskiej Energetyki, informowaliśmy w kwietniu. Zarówno w tej firmie, jak i w podległym jej Wojewódzkiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Legnicy również szukano menedżerów w trybie konkursowym. Wojciech Swakoń zasiada również w radzie nadzorczej Centrum Badań Jakości w Lubinie, jako jej przewodniczący.

Wiceprezesem Energetyki został Leszek Rybak, który prowadzić będzie sprawy produkcyjne. Ten radny powiatu głogowskiego związany z Prawem i Sprawiedliwością (startował z listy KWW Jana Zubowskiego) do niedawna był dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Jerzmanowej. W swojej karierze ma też doświadczenie w grupie KGHM. Pracę zaczynał w latach 80.w Zakładach Górniczych Lubin, a w grudniu zeszłego roku wszedł do rady nadzorczej Legnickiego Parku Technologicznego LETIA.

Rada nadzorcza spółki nie wybrała natomiast wiceprezesa ds. finansowych. Na tym stanowisku nadal jest wakat, a kandydaci mogą składać swoje aplikacje do 26 czerwca.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..