Emocje w Polkowicach i kolejna wygrana CCC!

Koszykarki CCC Polkowice odniosły dziewiąte zwycięstwo z rzędu w Basket Lidze Kobiet. W niezwykle emocjonującym pojedynku mistrzynie Polski przed własną publicznością pokonały dziś ekipę InwestInTheWest Gorzów Wielkopolski 78:73. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce.

Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które dość szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i utrzymywały ją przez całą pierwszą kwartę (23:17). W drugiej odsłonie nieco lepiej radziły sobie natomiast podopieczne trenera Marosa Kovacika. CCC odrobiło straty, a tuż przed przerwą nawet wyszło na minimalne prowadzenie (42:40).

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Na parkiecie wciąż toczyła się wyrównana walka, czego dowodem było zmieniające się niczym w kalejdoskopie prowadzenie. Przed decydującą partią tablica wyników wskazywała remis po 60. Pierwsze cztery punkty w tej części gry zdobyły gospodynie, ale gorzowianki odpowiedziały niemal natychmiast. Przez kolejne minuty żadnej z drużyn nie udało się uzyskać bezpiecznej przewagi. Jeszcze na 3,5 minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego był remis 69:69. Od tego momentu inicjatywę przejęły „pomarańczowe”, które trafiły kilka ważnych rzutów w najważniejszych fragmentach spotkania.

Duża w tym zasługa Timothy Hayes. Mimo że Amerykanka przez większość część meczu raziła nieskutecznością, a swoje pierwsze punkty zdobyła dopiero w ostatniej akcji trzeciej kwarty, to jednak w najważniejszych chwilach się nie myliła. Ostatecznie polkowiczanki zwyciężyły 78:73, dzięki czemu wciąż pozostają jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach CCC była Styliani Kalsidou. Greczynka zapisała na swoim koncie 19 „oczek”.

Bardzo duży wpływ na zwycięstwo gospodyń miała dyspozycja zawodniczek rezerwowych, które zdobyły łącznie aż 44 punkty. „Ławka” gości natomiast ani razu nie trafiła do polkowickiego kosza.

CCC Polkowice – InwestInTheWest Gorzów Wlkp. 78:73 (17:23, 25:17, 18:20, 18:13)

CCC: Kalsidou 19 pkt., Kizer 13, Thomas 12, Fagbenle 11, Leedham 10, Hayes 9, Kaczmarczyk 4, Gajda, Puss, Owczarzak.

InvestInTheWest: Papova 18, Linskens 17, Zoll-Norman 14, Atkins 13, Stelmach 11, Rytsikowa, Prezelj, Fikiel, Dźwigalska, Juskaite.