Emocje do końca i pierwsza wygrana CCC (FOTO)

Zgodnie z przewidywaniami, wygraną gospodyń zakończyło się pierwsze spotkanie rundy play-off Basket Ligi Kobiet, w którym koszykarki CCC Polkowice zmierzyły się z ekipą Pszczółek Lublin. O zwycięstwo mistrzynie Polski musiały jednak walczyć niemal do samego końca.

Zawodniczki z Lublina nadspodziewanie wysoko postawiły dziś poprzeczkę najsilniejszej ekipie polskiej ligi. Przyjezdne wyszły na parkiet w Polkowicach mocno skoncentrowane i od pierwszego gwizdka toczyły wyrównany bój z faworyzowanym rywalem. Ku zaskoczeniu miejscowej publiczności pierwsza kwarta zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gości (26:24), które nadspodziewanie dobrze radziły sobie z defensywą CCC. Podopieczne trenera Marosa Kovacika w kolejnej odsłonie broniły już znacznie lepiej, dzięki czemu udało im się odrobić straty oraz wypracować 4-punktową przewagę przed przerwą (46:42).

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Żadna z drużyn nie potrafiła „odskoczyć” rywalkom na więcej niż kilka punktów. Przed decydującą partią „pomarańczowe” wciąż prowadziły tylko różnicą czterech „oczek” (64:60).

W ostatniej kwarcie polkowiczanki wypracowały przewagę, ale ambitnie grający zespół z Lublina nie poddawał się do samego końca. Ostatecznie gospodynie wygrały 82:77 i w serii do trzech zwycięstw prowadzą 1:0.

– To by trudny mecz. Takiego też się spodziewaliśmy, bo to są play-offy. W sezonie regularnym też grało się ciężko z Lublinem. To ambitny zespół z dobrymi zawodniczkami w składzie. Dziś rywalki walczyły do samego końca, nie poddawały się. Tym bardziej cieszymy się z wygranej. Jutro będzie drugi mecz i zupełnie inna historia – powiedziała po spotkaniu Jasmine Thomas.

Jutro o godz. 19 drugie starcie, również w Polkowicach.

CCC Polkowice – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 82:77 (24:26, 22:16, 18:18, 18:17)

CCC: Thomas 20, Hayes 16, Fagbenle 13, Kaltsidou 12, Kizer 8, Owczarzak 6, Gajda 5, Leedham 2, Tyszkiewicz.

Pszczółka: Rymarenko 25, Kiesel 14, Butulija 12, Greene 12, Adamowicz 10, Szajtauer 4, Cebulska, Mistygacz, Vrancic.