Opublikowany: pt, Cze 16th, 2017

Emocje godne finału (FOTO)

Poznaliśmy najlepszą drużynę Pucharu Lubina w sezonie 2016/2017. W decydującym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny Pol-Miedź Trans i Every Stride Matters. Po rzutach karnych lepsza okazała się drużyna Pol-Miedź Trans.

W wielkim finale spotkały się ze sobą zespoły, które są liderami w swoich ligach. Pol-Miedź pewnie zmierza po tytuł mistrzowski w lidze, natomiast Every Stride Matters jest liderem 2 ligi. Faworytem spotkania byli zawodnicy z pierwszej ligi, historia niejednokrotnie pokazywała, aby nie lekceważyć młodych zespołów. Zwycięstwo w Pucharze Lubinie notowali chociażby młodzi zawodnicy DAR Forzy czy też Plejasów.

I tym razem zespół, który nie był faworytem postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Pol-Miedź Trans dwa razy wychodziło na prowadzenie – 1:0 i 2:1, jednak później inicjatywę przejęli młodzi gracze Every Stride Matters, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a później wygrywali 3:2. Taki wynik utrzymywał się do przerwy. W drugiej połowie obie ekipy miały swoje okazję, ale wynik nie ulegał zmianie. W końcówce meczu Pol-Miedź Trans doprowadziło do remisu i tym samym rzutów karnych. W nich 4:3 wygrali zawodnicy Pol-Miedź Trans – Nie było to dla nas łatwe spotkanie, nie mieliśmy zbyt wiele możliwości roszad w składzie. Przez długi czas przegrywaliśmy 2:3, ale udało się doprowadzić do remisu i ostatecznie zwyciężyć z czego bardzo się cieszymy – mówi Andrzej Hebda z Pol-Miedź Trans.

Sam finał był wielkim piłkarskim świętem. Przed meczem swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi adepci piłki nożnej z Akademii Żaczek. Było również wiele atrakcji dla wszystkich, którzy zdecydowali się przyjść na spotkanie finałowe Pucharu Lubina. Na najmłodszych czekało stoisko z lodami, wielki dmuchaniec, były również konkursy z nagrodami – Cieszymy się, że udało nam się wspólnie zorganizować mecz finału Pucharu Lubina z całą otoczką, która nam towarzyszyła. Dopisała nam pogoda oraz frekwencja, bo trybuny były pełne, co bardzo nas cieszy – mówi Przemysław Tadla, radny miejski.

Imprezę piłkarską wspierało również Stowarzyszenie Lubin 2006 – Zawsze wspieramy tego typu inicjatywy. Już sama frekwencja na trybunach pokazuje, że są one potrzebne – mówi Tymoteusz Myrda, prezes Stowarzyszenia Lubin 2006

Od sezonu 2011/2012 zawodnicy piłki nożnej sześcioosobowej grają, poza mistrzostwem, również rozgrywki o Puchar Miasta. Była to już szósta edycja tych rozgrywek – Z roku na rok stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej i to dzisiaj chyba było widać. Fajnie, że sam mecz dostarczył tylu emocji – mówi Piotr Fortuna – Ambasador Playarena

Zmagania pucharowe to wyśmienita okazja do tego, aby pokazać się na arenie ogólnopolskiej, ponieważ ich zwycięzca dostawał zawsze przepustkę na Mistrzostwa Polski Ligi Nike Playarena, a od poprzedniego sezonu najlepsza drużyna reprezentuje miasto podczas zawodów o Fortuna Puchar Polski Playarena.

Fot. Paweł Andrachiewicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..