Opublikowany: pon, Sty 7th, 2019

Ekumeniczne kolędowanie po raz dwunasty (FOTO, WIDEO)

Święto Objawienia Pańskiego stało się w Jaworze okazją do spotkań ekumenicznych. Mieszkańcy okolicznych parafii chętnie korzystają z zaproszenia proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej do wspólnego kolędowania. W tym roku gościem wydarzenia był biskup Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej.

Pomysł na taką formę jednoczenia wiernych powstał dwanaście lat temu z inicjatywy nieżyjącego już Zbigniewa Tracza, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego. Gospodarz świątyni pw. Ducha Świętego, ks. pastor Tomasz Stawiak z chęcią podjął się kontynuacji tego pomysłu i tak powstała nowa jaworska tradycja.

Dziś w Kościele Pokoju 6 stycznia kolędują nie tylko jaworzanie, ale też mieszkańcy okolic. Śpiewają nie tylko znane kolędy, ale też te zapomniane czy mało znane w kulturze katolickiej.

Warto podkreślić, że kolędowanie to niejedyna jaworska inicjatywa ekumeniczna. Od lat katolicy i protestanci uczestniczą razem w drodze krzyżowej podczas uroczystości Wielkiego Piątku.

 

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..