Opublikowany: pt, Maj 18th, 2018

Ekspresowa wystawa na Wzgórzu

To będzie bardzo krótka wystawa, bo potrwa zaledwie cztery dni, ale przez to nie mniej wyjątkowa. Od dzisiaj w Galerii Zamkowej będzie można obejrzeć ekspozycję „Pasją zaczarować chwile…”, na którą składają się prace stworzone przez uczestników warsztatów artystycznych Uniwersytetu Senioralnego pod opieką artystyczną Joanny Kołowskiej.

Wystawa prezentuje bardzo różnorodne prace. Wynika to zapewne z licznych poszukiwań i bogactwa inspiracji. Obrazy namalowane zostały na podstawie twórczości największych mistrzów, do których należą Claude Monet, Vincent van Gogh, Amadeo Modigliani, Paul Cezanne, Wassily Kandinsky, jak również polskich wybitnych twórców, np. Wojciech Weiss. W ceramice natomiast zupełną nowością jest rzeźba ceramiczna zainspirowana obrazami tak znamienitych artystów jak: Jan Vermeer oraz Honore Daumier.

Warsztaty artystyczne Uniwersytetu Senioralnego w pracowni artystycznej Abakart, podczas których stworzono te dzieła, trwają już od kilku lat. W tym roku szkolnym 2017/1018 zajęcia zostały wzbogacone o naukę malarstwa.

Wystawę „Pasją zaczarować chwile…” można oglądać w Galerii Zamkowej do 21 maja. Wernisaż ekspozycji zaplanowano dzisiaj, na godzinę 18. Wstęp jest bezpłatny.

Galeria Zamkowa czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 18, zaś w soboty i niedziele od 12 o 18.

Fot. Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..