Eksplozja podczas święta miasta (FOTO)

To oczywiście eksplozja kolorów, która była jedną z atrakcji podczas niedzielnej odsłony Dni Polkowic 2019. Na scenie wystąpili m.in. Kabaret K2 i Jula. Był też finał pleneru malarskiego. W Centrum Piknikowym były tłumy, a parasolki chroniły tylko przed słońcem. 

W sumie, nastąpiły trzy eksplozje kolorów i za każdym razem chętnych do tej zabawy, zarówno dzieci, jak i dorosłych nie brakowało. Podczas drugiej akcji uczestnicy nie mogli już doczekać się końca występu artystów na scenie, ale w końcu nastąpił wybuch i zrobiło się kolorowo.

– Jesteśmy tu z córkami, świetna z zabawa, a teraz idziemy na lody – mówili Barbara i Łukasz, dodając, że przygotowali się do tej imprezy, czyli przyszli w odpowiednim stroju.

Dziś także nastąpił finał trzydniowego pleneru malarskiego, który od wielu lat organizowany jest podczas święta miasta. W tym roku wzięło w nim udział 20 uczestników z Polkowic i okolicy.

– Były dwa tematy: pierwszy „Polkowice Sercem Zagłębia Miedziowego” uwzględniający nowe logo gminy poprzez architekturę i miejsce, w którym żyjemy, a drugi to „Autosugestie działań artystycznych” – mówiła Agata Baran z Polkowickiego Centrum Animacji. – Piękne jest to, że prowadząc od tylu lat plener malarski widzę niezmiennie potencjał i rozwój uczestników tego wydarzenia.

Komisarzem pleneru był prof. Andrzej Kabat, wykładowca ASP we Wrocławiu, a powstałe wtedy obrazy można będzie obejrzeć w Galerii „Rynek 26”.

Na scenie publiczność zabawiali m.in. Kabaret K2 i Jula, ale zabawa jeszcze trwa.

 

Fot. UR  

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..