Opublikowany: pt, Lut 2nd, 2018

Dziś w Lubinie, jutro w Legnicy (FOTO)

Gale Noworoczne to w Lubinie już tradycja. Co roku dla swoich pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego organizuje je KGHM. Tym razem w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego wystąpił chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz duet wokalistów: Katarzyna Moś – jedna z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia i Paweł Skałuba – zaliczany do najlepszych polskich tenorów. Publiczność czarował również Maciej Kurzajewski, który poprowadził koncert.

Takie gale odbywają się systematycznie od kilku lat. Jak zwykle była to produkcja przygotowana specjalnie na noworoczny koncert KGHM. Publiczność usłyszała pieśni polskie, religijne, a także przepiękne kolędy. Gala rozpoczęła się od „Gaude mater Polonia”, czyli średniowiecznej pieśni ku czci św. Stanisława ze Szczepanowa, oraz hymnu górniczego.

Wszystkie miejsca siedzące zostały dość szybko zajęte, jednak mimo że wstęp na koncert jak zwykle był bezpłatny, w lubińskim kościele nie było zbytniego tłoku. Na gali w Lubinie tym razem nie pojawił się też nikt z zarządu Polskiej Miedzi.

Gala Noworoczna, która dzisiaj odbyła się w lubińskim kościele, powtórzona zostanie jeszcze jutro, czyli 3 lutego, w Legnicy – o godzinie 16 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

FOT. MRT

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..