Opublikowany: pon, Kwi 16th, 2018

Dziś na drogach sporo patroli. Sprawdzą kierowców „kaskadowo”

„Kaskadowy pomiar prędkości” – pod takim hasłem na ulice powiatu legnickiego wyjechali dziś policjanci z drogówki. Do późnego wieczora będą kontrolować m.in. prędkość rozwijaną przez kierowców. Jak zapowiadają – na jednym odcinku drogi będą czuwać nawet trzy radiowozy.

Funkcjonariusze legnickiej policji swoje działania prowadzą od godz. 6 rano. Ich działania mają jednak potrwać aż do godz. 22. Czym różnią się od dotychczasowych kontroli?

– Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi – tłumaczy mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Dzisiejsze działania będą okazją do wykorzystania m.in. radiowozów wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości, z których zwykle korzystają również funkcjonariusze komend w sąsiednich powiatach.

– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy – zaznacza mł. asp. Ekiert. – Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego – kończy policjantka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..