Opublikowany: sob, Lip 6th, 2019

Dzikie wysypisko w ogniu, zagrożone pola ze zbożem (FOTO, WIDEO)

O godz. 6 jaworskie stanowisko kierowania JRG zostało powiadomione o pożarze zbóż w okolicy Snowidzy, gmina Mściwojów. Na miejsce udały się natychmiast zastępy. Dojazd był utrudniony – ok. 2 km drogami śródpolnymi.

Strażacy zlokalizowali pożar i ustalili, że pali się dzikie wysypisko śmieci usytuowane wśród pól. Ogień szybko się rozprzestrzeniał. Do zastępów JRG dołączyły ekipy z OSP Jawor i OSP Marcinowice.

Strażacy opanowali ogień, jednak śmieci składowane w wyrobisku tliły się głęboko. Stosowny protokół z miejsca zdarzenia spisali funkcjonariusze. Po stłumieniu ognia wezwano koparkę, aby zasypała rozgrzane pozostałości i nie doszło do ponownego pożaru. W bezpośrednim sąsiedztwie składowiska znajduje się kilkadziesiąt hektarów gotowej do żniw pszenicy. Na miejscu zdarzenia pojawił się jeden z rolników – właścicieli areałów. Słowa podziękowania pod adresem strażaków były jak najbardziej uzasadnione. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażacy ocalili zbiory. Akcja trwała ponad dwie godziny.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..