Opublikowany: czw, Sie 16th, 2018

Dzielnicowi na placach zabaw? Tego chcą mieszkańcy

Niebawem policjantów będzie można spotkać m.in. na placach zabaw w gminie Prochowice. Jak się okazuje, to właśnie takie tereny zostały wskazane przez mieszkańców jako miejsca spożywania alkoholu, dewastacji i zaśmiecania. Prochowiczanie wyjaśnili także dzielnicowym, gdzie toczyć walkę z przestępczością narkotykową.

Prochowiczanie mieli okazję, by przekazać policjantom, gdzie na terenie gminy pojawiają się zagrożenia. W kwietniu spotkali się ze stróżami prawa, a dziś funkcjonariusze mają już gotową listę miejsc, w których będą pojawiać się częściej. Jak informują policjanci z Legnicy, ta powstała na podstawie diagnozy oczekiwań społecznych i analizy zagrożeń.

Wnioski? Już teraz, aż do końca roku, dzielnicowi z gminy Prochowice kontrolują teren miasta i gminy pod kątem zapobiegania spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zaśmiecania, dewastacji mienia, nieprawidłowego parkowania, przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz przestepczości narkotykowej.

Lista miejsc, w których swoje działania w najbliższym czasie będą prowadzić prochowiccy dzielnicowi:

Prochowice
*Rynek
*Ul. Kochanowskiego – teren przy Galerii Stara Garbarnia
*Ul. Rymszy
*Ul. Młyńska, w rejonie SP nr 1

Gmina Prochowice
*Rejon placu zabaw w Szczedrzykowicach
*Kawice, Dąbie, Szczedrzykowice Stacja, Motyczyn
*Park w rejonie placu zabaw i przystanki autobusowe w Rogowie Legnickim
*Plac zabaw w Mierzowicach
*Świetlica wiejska i przejście dla pieszych w Lisowicach.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, by wsparli ich pracę, przekazując swoje uwagi i propozycje do właściwych dzielnicowych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..