Opublikowany: pt, Paź 20th, 2017

Dzieci wybrały „Szkolniaka” (WIDEO, FOTO)

„Szkolniak” – to imię nowego busa, jaki pojawił się w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Głogowie. Wybrały ją przede wszystkim dzieci spośród kilku propozycji. Mercedes Sprinter Mercus został specjalnie przystosowany do potrzeb wychowanków tej placówki. Są zachwyceni nowym pojazdem.

Dziś od rana w głogowskim w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych panowało wielkie poruszenie. Dzieci czekały na losowanie nazwy dla nowego busa. Wcześniej, z pomocą nauczycieli, zgłosiły kilka propozycji: „Antoś”, „Drops”, „Gucio”, „Tik-Tak”, „Bzyczek”, „Marchewa”, ale wygrał „Szkolniak”. I ta nazwa pojawi się na busie, którym dzieci są zachwycone. Z okazji uroczystości przygotowały wystawę i program artystyczny.

Nowy mercedes został specjalnie dostosowany do potrzeb wychowanków placówki, w tym także do tych, poruszających się na wózkach.

– Mamy windę hydrauliczną, dodatkowe stopnie ułatwiające dzieciom poruszanie się – mówi Marta Greber, dyrektor, Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Głogowie. – Mamy uczniów z ponad 30 gmin z trzech powiatów. Na mocy porozumienia z poszczególnymi gminami dowozimy dzieci do szkoły i do domów. To jest kolejny autobus. Do tej pory dysponowaliśmy dwoma pojazdami, które są już mocno wyeksploatowane, a jeździmy także na wycieczki, na przykład, na „zielone szkoły” do Przemkowa.

Nowy bus kosztował ponad 300 tysięcy złotych. Jego zakup został sfinansowany ze środków PFRON, Fundacji KGHM i powiatu głogowskiego.

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..