Opublikowany: pt, Sty 12th, 2018

Działkowy włamywacz w rękach policji

Nawet dziesięć lat za kratkami może spędzić 27-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna podejrzany jest o szereg włamań i kradzieży z altanek na terenie ogródków działkowych.

Podejrzanego zatrzymali funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w legnickiej policji. Łupem złodzieja padały głównie sprzęty służące do uprawy i pielęgnacji roślin. – Według naszych ustaleń wynika, że podejrzany włamywał się głównie do obiektów na terenie ogrodów działkowych. Kradł m.in. sprzęty ogrodowe przechowywane w altanach przez działkowców, czyli piły ręczne, sekatory, nożyce, wózki, narzędzia, kwietniki, paliwo, kilka opakowań węgla drzewnego do grilla – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Na bazie zgromadzonych w sprawach materiałów mundurowi udowodnili mężczyźnie kilka przestępstw przeciwko mieniu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci, mając na uwadze okres zimowy, apelują do działkowców o niepozostawienie w altankach przedmiotów o znacznej wartości. – Przypominamy też o stosowaniu zabezpieczeń w obiektach m.in. poprzez wyposażanie drzwi wejściowych do altan w zamki patentowe, a także wykorzystywanie innych sprawdzonych metod utrudniających lub wręcz uniemożliwiających osobom niepożądanym wejście do nich – dodaje rzeczniczka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..