Dwa tragiczne wypadki na A4! Autostrada zablokowana

Dwie osoby zginęły w wypadkach, do jakich doszło dziś rano na autostradzie A4. Niemożliwy jest przejazd z Legnicy do Wrocławia. Z kolei w okolicach Legnickiego Pola zablokowana jest też jezdnia w stronę Zgorzelca.

Pierwszy wypadek miał miejsce po godz. 3 rano. Na setnym kilometrze A4, w kierunku Zgorzelca, bus zderzył się z ciężarówką. Kierowca busa zginął na miejscu. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną wypadku. Niewykluczone, że mężczyzna zasnął za kierownicą.

Na miejscu cały czas pracują ekipy ratownicze. Mimo utworzonego korytarza życia ruch na tym odcinku autostrady jest zablokowany.

Drugie tragiczne zdarzenie miało miejsce przed godziną 8, w okolicach zjazdu na Wądroże Wielkie, na jezdni prowadzącej do Wrocławia. Tu zderzyły się trzy ciężarówki. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w pierwszą z nich, prowadzoną przez polskiego kierowcę, uderzył drugi TIR, którym jechało dwóch Litwinów. Na niego wjechała ciężarówka z portugalskimi numerami rejestracyjnymi. Siła uderzenia była tak duża, że kabina trzeciego auta została zmiażdżona. Kierowca również zginął na miejscu.

Wjazd na autostradę w tym miejscu jest zamknięty. Policja wyznaczyła objazd przez Jawor, gdzie już utworzyły się duże korki. Odblokowanie drogi zajmie co najmniej kilka godzin, ponieważ do usunięcia zakleszczonych ciężarówek potrzebny jest specjalistyczny ciężki sprzęt.

Groźnie było też na 80. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia, gdzie również zderzył się bus z samochodem ciężarowym. Kierowca busa wskutek odniesionych obrażeń trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. – Do zdarzenia doszło tuż za zjazdem na Lubiatów. Kierowca busa z nieustalonych przyczyn uderzył w tył ciężarówki, która doznał wcześniej awarii opony i stała na prawym pasie autostrady. Była prawidłowo oznakowana, na drodze był ustawiony trójkąt ostrzegawczy. W jej kabinie przebywało dwóch mężczyzn, którym na szczęście nic poważnego się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli trzeźwi. Nie mamy natomiast informacji ani o stanie trzeźwości, ani o personaliach kierowcy busa, ponieważ został on przewieziony do legnickiego szpitala. Nie wiemy też nic o jego stanie zdrowia – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Na czas działań służb ratunkowych ruch na odcinku A4, przy którym doszło do zdarzenia, był wstrzymany.

współpraca: Paweł Pawlucy, Daniel Śmiłowski, Szymon Kwapiński


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..