Drukował banknoty na domowej drukarce (WIDEO, FOTO)

38-letni głogowianin na domowej drukarce podrabiał polskie banknoty. W sprawę zamieszane były także trzy inne osoby, które wprowadzały fałszywe pieniądze w obieg.

Podrobione banknoty o nominale 50 złotych policjanci znaleźli w mieszkaniu 38-letniego mieszkańca Głogowa.

– Policjanci zabezpieczyli również sprzęt komputerowy, drukarkę i skaner, które posłużyły do produkcji fałszywych pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzut podrabiania polskich znaków pieniężnych – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

38-latek przyznał się do zarzutów i  został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.  Za podrabianie pieniędzy grozi mu kara nawet do 25 lat więzienia.

W sprawę było zamieszanych więcej osób. – W toku dalszych czynności zatrzymano osoby, które odbierały od 38-latka sfałszowane banknoty i wprowadzały je do obiegu, płacąc nimi za towary i usługi – dodaje Kaleta.

Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 35 i 25 lat, którzy także są mieszkańcami Głogowa oraz 25-letnia kobieta, mieszkanka powiatu polkowickiego. Grozi im kara do 10 lat więzienia. 35-latek został tymczasowo aresztowany, a pozostałe osoby objęto dozorem policyjnym.

Fot. KPP Głogów

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. kryska pisze:

    25lat za podrobienie kasy, a 8 lat za zabójstwo. Dzień Dobry Polska!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..