Opublikowany: wt, Sty 30th, 2018

Drogowy recydywista w rękach policji

55-letni kierowca osobowego hyundaia został zatrzymany przez funkcjonariuszy jaworskiej drogówki. Powodem było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Podczas kontroli na jaw wyszło coś jeszcze…

Zaraz po zatrzymaniu okazało się, że nadmierna prędkość w terenie zabudowanym to tylko niewielkie przewinienie w porównaniu z tym co 55-latek miał na swoim sumieniu. Podczas rozmowy z mężczyzną mundurowi wyczuli bowiem od niego charakterystyczną woń. Swoje przypuszczenia postanowili więc potwierdzić za pomocą alkomatu. Wynik badania wskazał, że kierowca w wydychanym powietrzu ma aż 1,32 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się też, że kierujący już nie po raz pierwszy prowadził samochód po spożyciu alkoholu. Z tego samego powodu sąd orzekł już wcześniej wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.

– Teraz o dalszym losie 55-latka zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..