Opublikowany: pon, Lip 17th, 2017

Drogowy recydywista trafi za kraty?

Nawet trzy lata więzienia grożą 35-letniemu mieszkańcowi Legnicy, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Rajdowiec może jednak trafić za kraty za dużo poważniejsze przestępstwo.

Policjanci jaworskiej drogówki patrolujący ulice Paszowic zatrzymali do kontroli kierowcę dostawczego marcedesa. Pomiar laserowym radarem wykazał, że mężczyzna pędził z prędkością 80 km/h tam, gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h.

Jednak to nie nadmierna prędkość była największym przewinieniem 35-letniego kierowcy z Legnicy. Funkcjonariusze sprawdzili bowiem w policyjnych systemach, że mężczyzna zlekceważył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, jaki został na niego nałożony w ubiegłym roku. Okazało się, że w przeszłości sąd już trzykrotnie zatrzymywał mu prawo jazdy za prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających. Za pierwszym razem na dwa lata, za drugim – na pięć, a za trzecim – do końca życia.

– Pomimo sądowego wyroku zakazującego mu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych, mężczyzna wsiadł jednak za kierownicę samochodu. Teraz grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu podlega takiej właśnie karze  – informuje podkom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Fot. KPP w Jaworze

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..