Opublikowany: śr, Maj 15th, 2019

Drogowcy i policja zapraszają na wielki piknik

Symulatory wypadków, alkogogle, nauka udzielania pierwszej pomocy, konkursy z super nagrodami – te i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Pikniku Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Legnicy. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu.

Piknik rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 15. Odbędzie się on na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 ul. Piastowskiej 3.

Organizatorzy zaplanowali wiele konkursów i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podczas wydarzenia będzie możliwość obejrzenia z bliska samochodu policyjnego, inspekcyjnego oraz wozu strażackiego. Ratownicy medyczni pokażą, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Podczas spotkania będzie także można dowiedzieć się, jakie warunki należy spełnić, aby zostać kierowcą zawodowym lub by prowadzić działalność w zakresie transportu drogowego. Chętni bliżej poznają pracę funkcjonariuszy służby celno–skarbowej. – Będzie można usiąść na motocyklu policyjnym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przedstawimy państwu alkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu, które będzie można założyć – zachęca starszy sierżant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Gośćmi specjalnymi pikniku będą: Komisarz Lew i Krokodylka.

Głównymi celami Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa są: promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przybliżenie i zaprezentowanie obowiązków należących do poszczególnych służb. W trakcie wydarzenia zaplanowano konkursy dla dzieci z nagrodami. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę o godz. 14:00.

Partnerami akcji, którzy również zorganizowali ciekawe atrakcje dla wszystkich uczestników to między innymi Nadodrzański Oddział SG, Inspekcja Transportu Drogowego, Krajowa Administracja Skarbowa, Jednostka Operacyjno-Techniczna w Rzeszotarach oraz Ratownictwo Medyczne.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..