Opublikowany: śr, Cze 13th, 2018

W domu trzymał ponad sto porcji metamfetaminy

Ponad sto porcji handlowych narkotyków możnaby uzyskać z tego, co znaleźli policjanci w mieszkaniu 31-letniego jaworzanina. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. 

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojawili się u 31-latka, po tym jak ustalili, że może on mieć w swoim mieszkaniu środki odurzające. Jaworzanin był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania potwierdziły się podejrzenia mundurowych. Na parapecie okna znaleźli kilkanaście zawiniątek wypełnionych białą, skrystalizowaną substancją.

Ponadto na półce jednego z regałów ujawniony został woreczek wypełniony takimi samymi kryształami. Przeprowadzona analiza wykazała, że jest to metamfetamina, z której można uzyskać ponad sto porcji handlowych tego narkotyku.

– Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również skąd mężczyzna miał narkotyki i gdzie miały trafić. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany, który w przeszłości był już notowany za tego typu czyny, nie zajmował się także rozprowadzaniem środków odurzających – informuje komisarz Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

– 31-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. Jaworska policja przypomina, że posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..