Opublikowany: pon, Kwi 15th, 2019

Dokumentacja placu Słowiańskiego za 550 tys.

Fot. UM Legnica

Firma Bipprogeo Projekt wygrała przetarg na pełnobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową zagospodarowania i rewitalizacji placu Słowiańskiego w Legnicy. Była to najkorzystniejsza z czterech, złożonych w ramach procedury ofert.

Przypomnijmy, że na oferty w przetargu dotyczącym tej inwestycji miasto czekało do 8 marca. Stworzenie pełnobranżowej dokumentacji jest niezbędne do ogłoszenia kolejnej procedury – tym razem dotyczącej już rewitalizacji i zagospodarowania placu w sercu miasta. Więcej o tym etapie modernizacji placu Słowiańskiego pisaliśmy TUTAJ.

Dziś wiadomo już, że przygotowaniem dokumentacji zajmie się firma Bipprogeo, która zaoferowała swoje usługi za 549 tys. zł.

– W ramach zawartego porozumienia pomiędzy Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym, starostwo sfinansuje wykonanie projektu dla tereny przylegającego do placu Słowiańskiego, którego jest właścicielem, w wysokości ok. 50 tys. zł. Miasto zaś – ok. 499 tys. zł – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Warto przypomnieć, że podstawą opracowania dokumentacji będzie koncepcja urbanistyczno-architektoniczna, która przed trzema laty została wybrana w drodze konkursu. Nie oznacza to jednak, że projekt dokumentacji będzie wiernym odzwierciedleniem tej koncepcji architektonicznej. Ostateczna wersja może się różnić.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..