Opublikowany: pt, Cze 8th, 2018

Jak dobrze zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Polacy chętnie korzystają z oferty banków, zaciągając kredyty gotówkowe. Aby jednak tego rodzaju wsparcie finansowe nie przysporzyło kłopotów, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Dowiedz się, jak rozsądnie zaciągnąć kredyt gotówkowy.

Szacuje się, że nawet co dziesiąty Polak może mieć problem z terminową spłatą zobowiązania. Chociaż powodów takiej sytuacji może być wiele, często to skutek nieprzemyślanej i pochopnie podjętej decyzji. Jeżeli chcesz uniknąć błędów popełnianych przez wielu kredytobiorców, dokładnie zastanów się nad swoją sytuacją materialną.

Ustal kwotę, która jest Ci potrzebna

Zanim zaciągniesz kredyt na finanse.rankomat.pl czy bezpośrednio w banku, określ konkretną kwotę. Zastanów się, ile pieniędzy faktycznie będziesz potrzebować. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zaciągniesz większe zobowiązanie niż to konieczne.

Porównaj dostępne oferty

Kredyty gotówkowe, chociaż mogą kusić podobnym oprocentowaniem, wcale nie muszą być tak samo korzystne. Banki mogą nakładać bowiem wiele dodatkowych opłat, pobierać prowizje w różnej wysokości. W efekcie całkowita kwota do spłaty będzie różna.

Przed złożeniem wniosku skorzystaj z rankingu kredytów gotówkowych na Rankomat.pl. Jest to serwis, który zawiera zestawienie najpopularniejszych ofert banków. Wystarczy określić konkretne parametry kredytu, aby uzyskać informację o najkorzystniejszych rozwiązaniach finansowych.

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 5000 zł na okres 48 miesięcy. Twój miesięczny dochód wynosi 2500 z tytułu umowy o pracę. Na koncie nie masz innych kredytów. Najtańszą ofertę oferuje Getin Bank – z miesięczną ratą wynoszącą 121,52 zł (RRSO 8,05%). Natomiast najdroższa oferta kredytowa czeka na Ciebie w Plus Banku – miesięczna rata to koszt 155,53 zł (RRSO 23,46%).

Przykład 2. Załóżmy, że potrzebujesz 2000 zł na okres 6 miesięcy. Twój miesięczny dochód to 2000 zł i korzystasz z karty kredytowej. Najlepsza oferta czeka na Ciebie w PKO Banku Polskim – miesięczna rata to 337,61 zł (RRSO 4,47%). Zaś najdroższy kredyt gotówkowy to oferta Plus Banku – miesięczna rata to kwota 427,67 zł (RRSO 141,42%).

Jak widać z powyższych przykładów, podjęcie pochopnej decyzji może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego warto poświęcić zaledwie kilka minut na wypełnienie formularza – dzięki temu można uzyskać informację o najkorzystniejszej finansowo ofercie.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..