Opublikowany: śr, Gru 6th, 2017

Dobry wieczór z Voo Voo

Fot. materiały prasowe

Zespół Voo Voo w styczniu wystąpi w Lubinie. Bilety na to wydarzenie już są w sprzedaży.

Niedawno obchodzili 30-lecie działalności, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość. Przy okazji wydania ostatniego Wojciech Waglewski żartował: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić”.

To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku albumu „Dobry wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – uzyskał on status Złotej Płyty, a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova przez kilka tygodni zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Tym razem kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie Voo Voo znalazło się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich jest zatytułowany jak dni tygodnia.

– Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku”, we wtorki od „Wtorku” itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie – dodaje Waglewski.

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów z nowej płyty zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski.

Zespół Voo Voo wystąpi w lubińskiej Muzie 21 stycznia o godzinie 19.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..