Do polkowickiego bloku zawita wreszcie XXI wiek (WIDEO)

Rozpoczęła się długo oczekiwana modernizacja bloku przy ul. Hubala 20 A-B w Polkowicach. Wcześniej mieszkało w nim 60 rodzin. Były wspólne kuchnie i łazienki. Po remoncie będzie 50 pełnostardardowych mieszkań komunalnych dla większych rodzin. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 7 mln zł. Prace mają się zakończyć wiosną przyszłego roku.

Blok przy ulicy Hubala 20 A-B w Polkowicach to dawny hotel pracowniczy. Potem budynek przejęła gmina. Po poprzednikach nowi mieszkańcy „odziedziczyli” wspólne kuchnie i łazienki. Od wielu lat domagali się poprawy warunków. Jakiś czas temu zostali wysiedleni i w końcu udało się rozpocząć modernizację. Zmian będzie sporo.

– Będzie winda, ponieważ jest to budynek pięciokondygnacyjny, na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, które będą produkować prąd do zasilania windy i oświetlenia klatek – wymienia Zdzisław Mycan, dyrektor Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Będzie też gruntowy wymiennik ciepła, który obniży zapotrzebowanie na energię cieplną.

Do tej pory, jak dodaje dyrektor Mycan, był to najdroższy w mieście budynek do utrzymania, a po remoncie ma być najtańszy. Poprzedni mieszkańcy nie mają dobrych wspomnień związanych w tym blokiem. Wcześniej mieszkało w nim 60 rodzin. Po remoncie nadal będą tam mieszkania komunalne, dla osób z gminnej listy. Jak dodaje dyrektor Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, będzie to 50 mieszkań dla większych rodzin, ponieważ takie właśnie jest zapotrzebowanie.

Modernizacja bloku ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. Będzie kosztować 7,2 mln zł, z czego 45 procent to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dodajmy, że po sąsiedzku, przy ul. Legnickiej 7, jest jeszcze jeden blok ze wspólnymi kuchniami i łazienkami. Mieszka tam 96 rodzin. Też czeka na modernizację. Tej inwestycji na razie nie ma w planach.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..