Do biblioteki najlepiej z mamą i tatą

Obcowanie z literaturą od najmłodszych lat doskonale wpływa na rozwój dziecka i wzbogaca język jakim na co dzień posługują się najmłodsi. Przekonują o tym głogowscy bibliotekarze, który organizują nowy cykl zajęć pod hasłem „W bibliotece razem z mamą, razem z tatą”.

Warsztaty dla dzieci i ich rodziców lub opiekunów mają ułatwić wybór odpowiednich lektur dla najmłodszych, zachęcić do czytania orz promować dobre nawyki spędzania czasu z książką.

–Przygody bohaterów literackich pozwalają zrozumieć postępowanie, jakim kierujemy się w rzeczywistości, a świat bajek i baśni uczy abstrakcyjnego myślenia i pobudza wyobraźnię. To wszystko wzbogaca wnętrze i umysł naszych milusińskich – przekonuje Izabela Owczarek, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.

Podczas zajęć dzieci będą jednak nie tylko czytać i słuchać, ale również malować i bawić się w przyjaznej atmosferze otaczających je książek. Warsztaty odbędą się 28 marca o godzinie 16:00 w bibliotece przy ulicy Jedności Robotniczej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..