Do aresztu za narkotyki

Ponad 600 porcji handlowych amfetaminy znaleźli polkowiccy policjanci przy 30-letnim mężczyźnie, który był podejrzewany o posiadanie narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia. Na razie dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze podejrzewali, że 30-latek może posiadać spore ilości narkotyków i pojechali to sprawdzić.

– Posiadane wcześniej informacje potwierdziły się – informuje asp. szt. Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Funkcjonariusze przy zatrzymanym znaleźli ponad 600 porcji handlowych środków psychotropowych w postaci amfetaminy.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a po zebraniu całego materiału dowodowego usłyszał zarzut. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy, m.in. skąd 30-latek miał narkotyki i czy zajmował się także ich rozprowadzaniem.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia, a gdy chodzi o ich znaczną ilość – do 10 lat. Za handel narkotykami można trafić za kratki nawet na 8 lat.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..