Opublikowany: śr, Sie 21st, 2019

Trzy dni piernikowego szaleństwa (FOTO, WIDEO)

Jaworskie Święto Chleba i Piernika to prawdziwa gratka dla miłośników słodkości i rozrywki. Festiwal smaków i zapachów rozpocznie się już w piątek. Trzy dni kulinarnej zabawy zainaugurują warsztaty “Odkrywamy i smakujemy”, moderowane przez Muzeum Regionalne. Będzie to dopiero wstęp do krainy pn. Piernikowo.

Łasuchów i pasjonatów połączy fascynacja korzennymi łakociami. W piątek od godz. 17 do 19 w Muzeum odbędzie się cykl spotkań, których celem będzie poznanie tajemnic warsztatu piernikarza. Swoje sekrety odkryją muzealnicy z Torunia, Bydgoszczy i Jawora. Spotkanie w Sali im. Berthy Benz połączone będzie z degustacją wyrobów piernikowych gwiazd. Ale to nie jedyne atrakcje Piernikowa. Kramy i stoiska w rynku i okolicy będą kusiły zapachami od piątku do niedzieli. Natomiast w sobotę chętni wezmą udział w grze terenowej. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Galeria zdjęć:

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..