Opublikowany: pt, Lis 17th, 2017

Derby za cztery punkty

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 10. serii PGNiG Superligi Mężczyzn dojdzie do derbowego pojedynku. W Głogowie piłkarze ręczni Zagłębia zagrają z Chrobrym o cztery punkty! Sobotnie spotkanie w hali im. Ryszarda Matuszaka odbędzie się w sobotę o godzinie 18.

Będzie to bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn. Zagłębie i Chrobry są sąsiadami w tabeli grupy granatowej i mają na swoim koncie po 14 punktów. Głogowianie przegrali ostatnie trzy mecze na własnym parkiecie, ale mierzyli się z zespołami z czołówki, kolejno z Kwidzynem, Azotami Puławy i Gwardią Opole. Ostatnie zwycięstwo podopieczni Jarosława Cieślikowskiego zanotowali 23 września w meczu przeciwko Spójni Gdynia. W międzyczasie Chrobry odniósł dwa wyjazdowe zwycięstwa w Legionowie i Szczecinie.

Lubinianie na przełamanie czekali od trzech spotkań. Nastąpiło ono po przerwie reprezentacyjnej. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera pokonali na własnym parkiecie Meble-Wójcik Elbląg. Młody lubiński zespół na pewno stać na zwycięstwo na trudnym terenie w Głogowie. Miedziowi zapowiadają walkę na całego o każdą piłkę i każdy centymetr parkietu.

– Na pewno w tym meczu nie zabraknie twardych starć, tak jak na derby przystało. My jesteśmy na to gotowi i wiemy jakiego rodzaju spotkanie czeka nas w sobotę – mówi Tomasz Pietruszko, kołowy Zagłębia Lubin.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..