Opublikowany: nie, Cze 10th, 2018

Derbowy remis na koniec sezonu (FOTO)

Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie ostatniej kolejki grupy zachodniej IV ligi, w którym Stal Chocianów podejmowała Spartę Grębocice. Taki wynik oznacza, że gospodarze zakończyli sezon 2017/2018 na wysokim piątym miejscu.

Trzy godziny przed meczem na chocianowski stadion zaczynały schodzić się całe rodziny, które z coraz większym zaciekawieniem podchodzą do kolejnych inicjatyw Tomasza Kulczyńskiego. To on jako pierwszy pokazał, że choć Chocianów do krezusów nie należy to dzięki zaradności poszczególnych osób można przygotować dla mieszkańców naprawdę wiele atrakcji. – To nie jest tak, że się nie da. Każdego dnia odzywają się do mnie kolejne osoby i instytucje, które chcą wspomóc moje inicjatywy. – podkreśla Tomasz Kulczyński.

Przez trzy godziny licznie zgromadzeni bawili się w strefie małego kibica a starsi ostrzyli sobie zęby na starcie Stali ze Spartą. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w 4. minucie wyszli na prowadzenie. W kolejnych fragmentach lepsi byli już chocianowianie, którzy zdobyli trzy bramki. Przed przerwą zespół z Grębocic zdobył jeszcze kontaktowego gola i mieliśmy 3:2. Tradycyjnie po zakończeniu pierwszej połowy doszło do konkursów rzutów karnych, a bramce pojawił się prezes klubu – Dominik Jaskólski. Tym razem poza gadżetami Stali do wygrania był również lot paralotnią a wszystko ufundowane przez Tomasza Kulczyńskiego.

W drugiej połowie emocji nie brakowało, jednak jedyną bramkę zdobyła Sparta przez co spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Dzięki remisowi Odry-Total Ścinawa z Orlą Wąsosz podopieczni Konrada Janczaka utrzymali piąte miejsce w tabeli grupy zachodniej IV ligi. Sobotnie spotkanie było wyjątkowe dla Sebastiana Burdy, który postanowił zrezygnować z gry w piłkę na dużym boisku i to właśnie do niego powędrowała statuetka za MVP meczu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>