Opublikowany: sob, Lis 10th, 2018

Derbowe starcie w Kobierzycach

Pierwsza runda PGNiG Superligi Kobiet wielkimi krokami zbliża się do końca. Pozostały dwie kolejki, a piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin czeka ostatni w tym roku wyjazd. Miedziowe dziś o godzinie 17:00 zagrają na wyjeździe z derbowym rywalem, KPR-em Kobierzyce.

Lubinianki do Kobierzyc udadzą się podtrzymać znakomita passę ośmiu kolejnych zwycięstw (z powodu wycofania się z rozgrywek Arki Gdynia wyniki z tą drużyną zostały anulowane). Metraco Zagłębie Lubin jest samodzielnym liderem rozgrywek i ma okazję powiększyć swoją przewagę do pięciu punktów nad drugim AZS-em Koszalin i siedmiu nad trzecią Perłą Lublin.

Rywalki jednak łatwo pola nie oddadzą. W tym sezonie w Kobierzycach wygrała tylko Pogoń Szczecin, a poległ choćby Start Elbląg i Korona Kielce. KPR ma na swoim koncie 15 punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli – Kobierzyce to teren, gdzie gra się ciężko każdemu i na pewno nie czeka nas łatwe spotkanie. KPR pokazał już w tamtym sezonie, że potrafi grać z czołówką, a w tym potwierdza tylko swoje ambicje do gry w szóstce i może coś więcej – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

Do tej pory obie ekipy grały ze sobą o punkty cztery razy – trzy razy zwycięsko z tych potyczek wychodziły Miedziowe.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..