Opublikowany: pon, Sie 20th, 2018

Derbowa wygrana Sparty Parszowice (FOTO)

Początek sezonu 2018/2019 to dla Sparty Parszowice czas derbowych rywalizacji. Podopieczni Karola Sitarskiego w pierwszej kolejce pokonali Grom Gromadzyń-Wielowieś, zaś w drugiej okazali się lepsi od Czarnych Dziewin.

Po spadku Gromu do A-klasy na tym szczeblu rozgrywkowym występują trzy zespoły z Gminy Ścinawa, co dla kibiców oznacza sporo emocji. Terminarz ułożył się tak, że w dwóch pierwszych meczach to zespół z Parszowic stawiał czoła rywalom w derbach. O punkty w żadnych tych spotkań nie było łatwo, ponieważ tydzień temu Sparta na własnym boisku wygrała z Gromem 2:1, zaś w minioną niedzielę udała się do Dziewina. Podopieczni Karola Sitarskiego wyszli na prowadzenie w 26. minucie, gdy podanie Damiana Ślęczka wykorzystał Marcin Jasiński i jednobramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza część meczu.

W drugiej połowie Czarni szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą Romana Bilewicza, jednak chwilę po bramkce dla gospodarzy odpowiedzieli goście. W 52. minucie bramkę z rzutu wolnego zdobył Piotr Demianicz a dziesięć minut później wynik podwyższył Kamil Kupczyński. Sparta ostatecznie wygrała 3:1, dzięki czemu zajmuje trzecie miejsce w grupie II legnickiej A-klasy.

Czarni Dziewin – Sparta Parszowice 1:3 (0:1)
Bramki: Roman Bilewicz (50 min) – Marcin Jasiński (26 min), Piotr Demianicz (52 min), Kamil Kupczyński (62 min)

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>