Opublikowany: pon, Maj 29th, 2017

Dawna skarbówka w gruzach. Rozbiórka na finiszu (FOTO)

skarbówka_rozbiórka5Prawdopodobnie na początku czerwca zakończy się rozbiórka dawnej siedziby Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, gdzie przez lata mieściła się legnicka skarbówka. Przypomnijmy, że przy ul. Najświętszej Marii Panny 3 ma powstać obiekt mieszkalno-usługowy.

Lubańska firma Dom Bazalt rozpoczęła rozbiórkę 9 maja. Na teren dawnej siedziby KW PZPR weszli budowlańcy, którzy – jak usłyszeliśmy wtedy od właściciela – nie natknęli się na żadne niespodzianki.

.

.

Dziś, zgodnie z zapowiedziami firmy Dom Bazalt, prace rozbiórkowe są już niemal na finiszu. Rozpoczynając burzenie gmachu termin zakończenia zadania przedstawiciele deweloperskiej firmy oszacowali na ok. trzy tygodnie.

Działka, gdzie przez lata legniczanie rozliczali się z fiskusem przypomina dziś gruzowisko. Na miejscu pracuje jedna koparka. Kiedy teren zostanie oczyszczony, mają na niego wejść archeolodzy, ponieważ miejsce jest historyczne. Jak zapowiadają wstępnie pracownicy Dom Bazalt, ma powstać tu obiekt o dwie kondygnacje wyższy od wyburzanego. Na parterze, niewykluczone, że również na pierwszym piętrze, działać będą placówki usługowe. Wyższe poziomy docelowo zostaną przeznaczone na mieszkania.

Przypomnijmy, że gmach, w którym mieściła się skarbówka stał się własnością miasta w 2012 r., na mocy porozumienia z władzami państwowymi. W zamian gmina przekazała urzędowi skarbowemu nieruchomość przy ul. Wrocławskiej, gdzie dziś mieści się legnicki fiskus. Wtedy też Ratusz zaczął szukać kupca na budynek w sercu miasta. Znalazł go dopiero w trzecim przetargu. W listopadzie 2016 r. firma Dom Bazalt z Lubania zapłaciła 1.006.000 zł, o czym można było przeczytać na naszym portalu (Legnicka skarbówka sprzedana).

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..