Opublikowany: śr, Lip 11th, 2018

Dachowanie na drodze wojewódzkiej. 66-latek w szpitalu (FOTO)

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na łuku drogi wojewódzkiej w Nowych Łąkach koło Złotoryi. Kierowca osobowego forda prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego pojazd wypadł z jezdni, a następnie dachował i wylądował w przydrożnym rowie. 66-letni pasażer pojzadu został przewieziony do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 16.30 na drodze wojewódzkiej nr 365 pomiędzy Złotoryją a Lwówkiem Śląskim. Do pomocy natychmiast zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej –  trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi oraz po jednym z OSP Pielgrzymka i Twardocice. Na miejscu obecny był także zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Strażacy, po zabezpieczeniu terenu działań, udzielili pierwszej pomocy kwalifikowanej poszkodowanemu. Był nim 66-latek pasażer forda, który ze względu na odniesione obrażenia ostatecznie trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Hospitalizacji nie wymagał natomiast 68-kierowca. Samochód był na bolesławieckich tablicach rejestracyjnych.

Następnie odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz zneutralizowano i zebrano płyny eksploatacyjne, które wyciekły z rozbitego auta.

Przyczyny i okoliczności wypadku bada złotoryjska policja. –  Prawdopodobnie kierowca nie dostosował prędkości do warunków, jakie panowały na drodze. Chwilę przed tym zdarzeniem padał deszcz, przez co nawierzchnia była śliska. 68-latek stracił panowanie na łuku drogi, wypadł z jezdni i dachował –  informuje sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Na czas działań służb ratunkowych droga była zablokowana.

.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..