Oni czyhają na twój podatek!

Na dwa tygodnie przed terminem składania deklaracji PIT do Polaków zaczęły trafiać e-maile w sprawie otrzymania „zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy”. – Takie wiadomości są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać – ostrzega Ministerstwo Finansów.

Warunkiem otrzymania nadpłaconego podatku ma być uzupełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Link umieszczony w e-mailu prowadzi do fałszywej strony internetowej, która nie należy do ministerstwa i wyłudza dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej.

Do wiadomości dołączony jest też załącznik o nazwie „DYREKCJA GENERALNA FINANSA PUBLICZNA.pdf”, który udaje oficjalną korespondencję urzędową. W pliku tym nie stwierdzono obecności żadnego znanego kodu złośliwego, jednak urzędnicy zalecają, aby go nie otwierać.

Jeśli komuś przysługuje zwrot podatku, to oprócz złożenia PIT-u nie musi wypełniać żadnych innych dokumentów ani formularzy internetowych. Może za to sprawdzić na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów (tutaj), na jakim etapie jest jego rozliczenie z fiskusem.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..