Opublikowany: sob, Lut 3rd, 2018

Czy OZPN Legnica zignorował turniej o Puchar Prezes?

Za nami trzeci turniej eliminacyjny o Puchar Prezes OZPN Legnica. Tym razem najlepsza okazała się Iskra Księginice, która tym samym dołączyła do Stali II Chocianów i KS Legnickie Pole, które awans do turnieju finałowego zapewniły sobie szybciej.

W zawodach rozgrywanych w Chobieni udział wzięły tylko cztery drużyny, które rozegrały zawody systemem „każdy z każdym”. W końcowym rozrachunku najlepsza okazała się Iskra Księginice, która tym samym awansowała do turnieju finałowego, który zaplanowany jest na grudzień. Po raz kolejny nie obeszło się jednak bez zgrzytów, ponieważ pomimo że rywalizacja toczy się o Puchar Prezes OZPN Legnica to zawody nie cieszą się zbytnią popularnością wśród związkowych działaczy o czym poinformował nas jeden z zawodników.

– Najlepszy jest fakt, że ktoś z OZPN zamiast być od samego początku turnieju przyjechał na ostatnie minuty, ostatniego meczu w turnieju. Pogadał minutę i po całym turnieju. To jest chore jakie podejście do klubów ma Okręgowy Związek Piłki Nożnej. – mówi jeden z rozczarowanych zawodników.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce podczas pierwszego turnieju eliminacyjnego, który rozgrywany był w Chocianowie. Wtedy na zawodach nie pojawił się żaden z przedstawicieli Okręgowego Związku Piłki Nożnej a w niezręcznej sytuacji postawiony został prezes Stali, który na zakończenie turnieju wręczał nagrody w imieniu przedstawicieli Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W tym miejscu warto podkreślić fakt, że zarząd OZPN Legnica składa się z piętnastu (15!) członków, którzy reprezentują kluby z całego regionu. Dlatego tym bardziej skandaliczna wydaje się być sytuacja, w której żaden z przedstawicieli nie był obecny na całym turnieju.

Aby być uczciwym w stosunku do niektórych działaczy to należy podkreślić, że podczas drugiego turnieju eliminacyjnego zarząd Okręgowego Związku Piłki Nożnej stanął na wysokości zadania. Koordynatorem zawodów był Rafał Franczak, a na trybunach zobaczyliśmy innych przedstawicieli piłkarskich władz: Janusza Cygana, Piotra Piwowarczyka i Janusza Wasiluka. Niestety w żadnym spośród trzech dotychczasowych turniejów swoją obecnością nie zaszczyciła prezes OZPN Legnica – Maria Kajdan, dlatego w tym miejscu należy zastanowić się czy faktycznie zawody powinny nosić nazwę „Turniej o Puchar Prezes OZPN Legnica”?

Wyświetlonych 6 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. kibicek pisze:

  Prezesowa już chyba widzi że za dwa lata będzie musiała się pakować i wynosić walizki dlatego tak lekceważy wszystkie kluby bo ciężko to inaczej nazwać niż SKANDAL!! Oby tylko przez te dwa lata nie wykończyła kilku klubów!!!

 2. Kolego mylisz się. Za dwa lata znowu wizyty u Burmistrzów, wujtów i glosiki będą, a stołek jest ciepły i trudno go opuścić. Tego chcieliście i to macie. Za dwa lata 1/3 klubów zniknie i bedzie ……

 3. polkowiczanin pisze:

  To dobry moment, by kluby już wśród siebie wyznaczyły jednego kandydata który by z tym tałatajstwem zaczął walczyć… tych leśnych dziadków trzepiących tylko kasiorę trzeba się w końcu pozbyć bo niedługo nawet B-klasy nie będzie!

 4. kibic35 pisze:

  Ten artykuł jest tendencyjny. Na wymienionym turnieju byli obecni dwaj przedstawiciele Zarządu OZPN Legnica panowie Jerzy Mularczyk i Bernard Langer. Przecież Pani Prezes nie ma obowiązku bywać na wszystkich turniejach eliminacyjnych a z tego co orientuję się to jest obecna na całych turniejach finałowych. Jeśli kluby klasy B wycofają się z rozgrywek to nie z winy Pani Prezes tylko z innej przyczyny (braku zawodników chętnych do gry w danym klubie). Piszącemu ten artykuł i komentującym przede mną radzę stanąć w szranki wyborcze za dwa lata ale podejrzewam, że nie wystartują Ci mądralińscy sprzed komputera a nawet jak nie wymiękną to śmiem twierdzić, że osiągną wynik podobny do tych co konkurowali z Panią Prezes dwa lata temu. Chłopaki, nie macie jaj i ośmieszajcie się krytykując niesłusznie kobietę.

 5. kibicek pisze:

  Co jak co ale biedna to ona nie jest…

 6. kibic Iskry pisze:

  To czemu ten turniej nazywa się o Puchar Prezes OZPN skoro jej tam nie ma? Raz może cos wypasc ale bez przesady, że totalna olewka. Nie widzisz tego Kibic35? A kluby zrezygnują bo opłaty nakładane przez zwiazek sa tragiczne, niech sie wezmie za robote i szukanie sponsorow – wroclaw potrafil to w najbogatszym regionie sie nie da?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..