Czekają na ten remont, jak na zbawienie (WIDEO, FOTO)

Przebudowa 700-metrowego odcinka drogi wojewódzkiej w Chocianowie – ul. Bohaterów Wojska Polskiego miała się zakończyć w zeszłym roku roku. Tymczasem ulica nadal przypomina front robót. A co więcej, od kilku tygodni nie widać tam żadnych pracowników. Mieszkańcy są oburzeni. Kiedy roboty znów ruszą?

Rozpoczęcie jesienią zeszłego roku przebudowy ponad 700-metrowego odcinka ul. Bohaterów Wojska Polskiego w Chocianowie odbiło się szerokim echem w mieście. Na tę inwestycję mieszkańcy czekają od lat. W ich imieniu sprawą zajęła się mieszkanka miasta. Nie rozumie, dlaczego firma, która rozpoczęła prace, nie skończyła ich w terminie. Ten, jak mówi burmistrz gminy, minął pod koniec listopada.

– Rozumiem, że może być opóźnienie, ale nie takie – mówi Maria Kobiela, mieszkanka Chocianowa. – Twierdzili, że jest zima i nie robią, ale po pierwsze nie ma zimy, nie ma mrozu, a po drugie, jeżeli nie chcieli robić tej drogi zimą, to po co rozkopali drugi chodnik, choć jednego nie skończyli? – pyta. – Ludzie nie mają gdzie chodzić.

Jak nam powiedział burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, termin zakończenia prac wyznaczony był na 30 listopada zeszłego roku.

– Niestety, do dziś praca nie została zakończona – dodaje Franciszek Skibicki. – I w mojej ocenie, potrwa to jeszcze kilka miesięcy.

Mieszkańcy, podobnie jak przejeżdżający tą drogą kierowcy, są oburzeni. Roboty zostały wstrzymane, ale nadal obowiązuje ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Zagrożeń jest więcej. Ul. Bohaterów Wojska Polskiego to droga wojewódzka. Jej przebudowy podjęła się Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Burmistrz gminy interweniował wiele razy. Telefonicznie i pisemnie. Ostatnie pismo w tej sprawie zostało wysłane 12 stycznia. Dziś rozmawiał z inwestorem.

– Mam informację, że od poniedziałku firma wchodzi na to zadanie – mówi burmistrz Skibicki. – W pierwszej kolejności ma wyrównać powstałe doły.

Wcześniej o tę inwestycję zapytaliśmy rzecznika Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Głównie o powód wstrzymania prac. „Nieobecność pracowników na placu budowy wynikała z przerwy świątecznej” – odpowiedział nam drogą elektroniczną Konrad Antkowiak z DSDiK.

W końcu o wyjaśnienie w sprawie opóźnienia prac na ul. Bohaterów Wojska Polskiego zwróciliśmy się też do wykonawcy.

– Złożyło się na to kilka czynników – powiedziała nam Kinga Romanowska z Biura Komunikacji Budimex S.A. – Natrafiliśmy na kanał burzowy , który jest pozapadany i nieszczelny. Trzeba będzie go wymienić, co nie było ujęte w zakresie kontraktu, ale przed przystąpieniem do tych prac musimy uzgodnić z zamawiającym wszystkie kwestie formalne. Wybrać najlepsze w tym przypadku rozwiązanie techniczne, wycenić te prace. To, niestety, przypadło na okres przedświąteczny, co nie ułatwiło zadania, ale rury kanalizacyjne zostały zamówione i trafiły na budowę. Pracownicy prowadzą prace przygotowawcze i mamy nadzieję, że w poniedziałek, jeśli aura dopisze, będziemy mogli przystąpić do pracy.

Jak się dowiedzieliśmy, przebudowa tego odcinka ulicy Bohaterów Wojska Polskiego ma się zakończyć w kwietniu. Sprawdzimy.

Zobacz także: 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..