Czekają na EkoBohaterów

„EkoBohaterowie nadciągają i Ty możesz być jednym z nich! Chcesz dbać o naturę, segregując odpady, odwiedzając Centralny PSZOK i mieć szansę na nagrody? Zacznij już dziś!” – w taki sposób pracownicy Związku Gmin Zagłębia Miedziowego zachęcają do udziału w wyjątkowej zabawie.

Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie: www.ekobohater.edu.pl, ale trzeba mieć ukończone 18 lat. Młodsi muszą mieć zgodę opiekunów.

– Rodzice, wejdźcie na ekobohater.edu.pl, załóżcie konto, a następnie niech zrobi to wasze dziecko, podczas rejestracji podając wasz adres e-mail – wyjaśnia Malwina Nadobna-Wiznerowicz ze ZGZM. – W ten sposób każdy kandydat dołączy do grona herosów i zacznie otrzymywać gwiazdki za swoje eko-uczynki.

Podstawowym obowiązkiem EkoBohatera jest segregacja odpadów we własnym domu i wyrzucanie ich do Osiedlowych PSZOK-ów.

– Rodzice, pokażcie jak wasi domowi herosi zajmują się recyklingiem – zachęca Malwina Nadobna-Wiznerowicz. – Razem umieszczajcie na naszej platformie zdjęcia wykonane podczas segregacji odpadów przy Osiedlowym PSZOK-u, i zbierajcie gwiazdki. Wystarczy tylko tyle.

Za 60 gwiazdek można otrzymać maskotkę z drużyny EkoBohaterów. Poza tym, każdy użytkownik zarejestrowany na platformie będzie brał udział w rankingach. Co miesiąc, najlepsi otrzymają nagrody specjalne, m.in. zestawy zabawek i sportowe czy słuchawki bezprzewodowe.

Na tym jeszcze nie koniec. Temat recyklingu pojawia się też podczas półkolonii organizowanych przez gminne ośrodki kultury i szkoły podstawowe na terenie ZGZM.

– Razem z Fundacją Recal przeprowadzamy superbohaterski trening dla wszystkich EkoBohaterów – precyzuje Malwina Nadobna-Wiznerowicz.

W planach jest, między innymi, bojowe szkolenie w Centralnym PSZOK-u.

Fot. ZGZM

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..