Opublikowany: nie, Wrz 9th, 2018

Czekają na ludowe zespoły

Na przeglądy grup folklorystycznych organizowane w lubińskiej Muzie co roku przyjeżdża po kilkanaście zespołów śpiewających, grających i tańczących z całej Polski. Właśnie przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej, 11. już edycji tego wydarzenia.

Przegląd Zespołów Ludowych to już tradycja w Lubinie. Impreza zawsze odbywa się w Centrum Kultury Muza. Na przeglądy co roku przyjeżdża po kilkanaście zespołów śpiewających, grających i tańczących z całej Polski. Nie inaczej będzie i w tym roku. Właśnie przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej, 11. już edycji tego wydarzenia.

– Zachęcamy wszystkie zespoły ludowe z naszego regionu i nie tylko do udziału w naszym przeglądzie – mówi Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior, współorganizatorka imprezy.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 września, a sam przegląd odbędzie się 29 września, w godzinach 10-15. Chętne grupy powinny wypełnić kartę zgłoszenia, którą wraz z regulaminem publikujemy w załączniku poniżej. A następnie dostarczyć do Domu Dziennego Pobytu „Senior”, ul. Sienkiewicza 3, 59-300 Lubin lub wysłać pocztą elektroniczną: senior@mops.lubin.pl albo faksem 76 746 83 61.

Każdy zespół będzie miał maksymalnie 10 minut na zaprezentowanie swojego repertuaru. Jury wybierze i nagrodzi pięć najlepszych grup.

Organizatorami przeglądu są: Stowarzyszenie Seniorów Trzeci Wiek w Lubinie, MOPS – Dom Dziennego Pobytu Senior oraz Centrum Kultury Muza. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Organizacja imprez międzypokoleniowych” i jest finansowany ze środków gminy miejskiej Lubin.

Regulamin i kartę zgłoszenia na Przegląd Zespołów Ludowych 2018 można pobrać tutaj.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..