Czarna seria CCC przedłużona we Francji

Wciąż bez zwycięstwa w 2019 roku pozostają koszykarki CCC Polkowice. Tym razem podopieczne trenera Marosa Kovacika uległy we Francji zespołowi Bourges Basket w ramach rozgrywek euroligowych. O porażce pomarańczowych zdecydowała słaba postawa w czwartej kwarcie spotkania.

Początek meczu nie zapowiadał przegranej mistrzyń Polski, które po pierwszej kwarcie prowadziły różnicą sześciu punktów (17:11). W kolejnej odsłonie gospodynie otrząsnęły się z tej niemocy i dość szybko odrobiły straty, a nawet uzyskały niewielką przewagę. Wtedy znów do głosu doszły polkowiczanki. Przede wszystkim zaczęły lepiej bronić, a także skuteczniej grać w ataku, zwłaszcza w strefie podkoszowej. W efekcie do przerwy CCC prowadziło 39:31.

Po zmianie stron zupełnie zmienił się również obraz gry. Tym razem to Francuzki nadawały ton wydarzeniom na boisku. Polkowiczanki nie radziły sobie w defensywie i nie były już tak skuteczne w ofensywie jak wcześniej. Pod koszem rządziła Marine Johannes, której pomarańczowe nie potrafiły powstrzymać, a z obwodu trafiała znana z występów na polskich parkietach Cristina Ouvina. Sześć minut przed końcem pojedynku Bourges doprowadziło do remisu po 59, a potem już do końca dominowało na parkiecie. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Francji 76:65 i tym samym szanse polkowiczanek na zajęcie trzeciego miejsca w grupie zmalały niemal do zera. Dodajmy, że dzisiejsza porażka była czwartą z rzędu poniesioną przez CCC.

Bourges Basket – CCC Polkowice 76:65 (11:17, 20:22, 22:17, 24:9)

Bourges: Jahannes 25, Ouvina 20, Chartereau 14, Godin 6, Raincock-Ekunwe 4, Michel 3, Sharp 2, Plouffe 2, Berkani.

CCC: Fagbenle 18, Hayes 12, Leedham 10, Kaltsidou 9, Thomas 9, Gajda 5, Kizer 2, Kaczmarczyk, Puss.