Opublikowany: nie, Sie 5th, 2018

“Cykady” w „Czeskiej Bajce”

Sukcesem zakończył się występ zespołu tanecznego „Cykady” z Przemkowa w Międzynarodowym Festiwalu „Czeska Bajka” w Rimini we Włoszech.

Po drodze, w czeskiej miejscowości Treboń, odbyły się pierwsze zmagania konkursowe na scenie w pięknym rynku. Dwa pierwsze miejsca zajęły grupy „Cykady” i „Cykady Junior”, a „Cykady Mini” – trzecie. Był też grant w wysokości 2000 euro na kolejny festiwal w 2019 roku. To był fantastyczny początek młodych artystów.

Potem grupa wyruszyła w dalszą drogę – 1300 km. W Rimini, na środku pięknego placu na zamku Sismondo, odbył się konkurs galowy, podczas którego zaprezentowały się najlepsze zespoły uczestniczące w Festiwalu. „Cykady” zaprezentowały pięć choreografii.

Był też czas na zabawę i wypoczynek. Dzieci uczestniczyły w przygotowanych dla nich atrakcjach: pokazie mody plażowej, chrzcie na plaży, dyskotece przy plaży, piana party, jazda na rolkach, pobycie w miniparku rozrywki Fabilandia oraz dwóch dniach szaleństwa we Włoskim Parku Rozrywki Mirabilandia. A w drodze powrotnej zwiedziły Wenecję.

Festiwal odbył się w lipcu. Wyjazd był możliwy dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź, burmistrzowi Przemkowa Jerzemu Szczupakowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przemkowskiemu Ośrodkowi Kultury i Bibliotece oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół „Cykad”.

Fot. Urząd Miejski w Przemkowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..