Opublikowany: sob, Lip 14th, 2018

Ćwierć wieku Castle Party (FOTO)

Bolkowski festiwal gotów od 25. lat przyciąga setki fanów z całej Polski, Europy i świata. Nic dziwnego, bo na sceny zapraszane są gwiazdy z najwyższej półki. Kapryśna pogoda czy ceny wejściówek, które do najtańszych nie należą, nie są w stanie odstraszyć sympatyków mrocznych rytmów. Jubileuszowa edycja Caste Party potrwa do niedzieli.

– Wszystko odbywa się zgodnie z planem. Artyści dotarli na czas i nie zawiedli goście – mówi Artur Falkowski z biura festiwalu.

Gotycki maraton rozpoczął się już w środę. W związku z trwającym remontem byłej, ewangelickiej świątyni, mała scena musiała zostać przeniesiona do Domu Kultury. Niektórzy marudzili, jednak zmiany festiwalowicze przyjęli z pokorą i ze zrozumieniem. Niedogodności związane z renowacją klimatycznego obiektu z pewnością rekompensują gwiazdy.

W tym roku pada rekord wykonawców. Organizatorzy zaprosili aż 58 zespołów! Wśród nich m.in. Samael, Project Pitchfork, Apoptygma Berzerk czy Vulture Industries.

Dla wielu nazwy mogą brzmieć obco, jednak dla fanów to nie lada gratka. Świadczyć o tym mogą kolejki za biletami, które z powodzeniem od kilku tygodni rozprowadzane były także w Internecie. Cena karnetu to 290 zł, jest też opcja wykupienia wejściówki na jeden dzień za 150 zł. Czy warto? Zapewne tak, bo często nie są to zwyczajne koncerty w stylu „pograli i poszli”.

Artyści przygotowują często całe przedstawienia, wyreżyserowane na wysokim poziomie z dodatkami choreografii i efektów specjalnych. W piątek mieliśmy okazję poznać osobiście Grausame Töchter.

Niemki okazały się okrutne jedynie na scenie i podczas sympatycznej rozmowy powiedziały nam, że przedstawiony przez nich, pełny krwi muzyczny performance miał nawiązywać do konfliktów w relacjach międzyludzkich.

Jubileuszową niespodzianką nie będzie tort ze świeczkami, lecz występ teatru wertykalnego, gdzie sceną dla aktorów są liny zawieszone na zamkowej wieży.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszą się stoiska z pamiątkami. Kolejki ustawiają się nie tylko za koszulkami.

Wśród literatury największym powodzeniem cieszą się śmiertelne i tajemnicze Opowieści Miłosne Edgara Allana Poe, a na stoiskach muzycznych klienci pytają najczęściej o festiwalowe kompilacje CD z poprzednich edycji Castle Party.

Gdyby ktoś chciał jeszcze przeżyć gotycką przygodę na żywo – nic straconego. W sobotę koncerty na dużej scenie przewidziane są do północy, a w domu kultury do rana. W sobotnim programie m.in. Gothminister, Faun i Project Pitchfork.

W niedzielę, od godz. 16 zaprezentują się m.in. Traitrs, Mano Juodoji Sesuo, Escape with Romeo, Department, The Beauty of Gemina i Samael.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..