Cuprum wygrywa po tie-breaku

Pięć setów potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy 22. kolejki siatkarskiej Plus Ligi, w której Aluron Virtu Warta Zawiercie podejmowała Cuprum Lubin. Goście zwyciężyli po tie-breaku i zainkasowali dwa punkty.

O pierwszym secie lubinianie z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Gospodarze znakomicie weszli w mecz i w pierwszej odsłonie byli zdecydowanie lepsi od Cuprum w niemal każdym elemencie gry. Przyjezdni w premierowej partii ugrali tylko czternaście punktów.

Podopieczni Patricka Duflosa szybko wyciągnęli wnioski z pierwszego seta i w dwóch kolejnych odsłonach zobaczyliśmy już odmienione Cuprum. Drugą partię lubinianie wygrali do 20, a kolejną jeszcze pewniej – do 17.

Czwarty set to huśtawka nastrojów po obu stronach. Gospodarze prowadzili przez większość partii, lubinianie w końcówce wyszli na prowadzenie, ale nie potrafili go utrzymać do końca i po najbardziej wyrównanej partii z wygranej 25:23 cieszyli się goście.

W tie-breaku Cuprum nie dało większych szans zawodnikom z Zawiercia. Lubinianie od początku do końca prowadzili różnicą kilku punktów i wygrali pewnie 15:10.

PlusLiga, 22. kolejka:

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 2:3 (25:14, 20:25, 17:25, 25:23, 10:15)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk, de Leon, Bociek, Pająk, Smith, Patak, Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Marcyniak, Popik, Kaczorowski.

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Taht, Gunia, Biegun, Masny, Hain, Kryś (libero) oraz Patucha, Gorzkiewicz.