Cuprum Lubin gości w Szczecinie

Pokrzepieni zwycięstwem na własnym terenie, siatkarze Patricka Duflosa rozegrają dziś pierwszy mecz na wyjeździe. Ich rywalami będą zawodnicy Michała Gogola.

Ostatni mecz między tymi zespołami zakończył się wynikiem 3:1 dla Cuprum Lubin. Spotkanie odbyło się w ramach III Memoriału im. Jana Rutyńskiego i choć było bardziej towarzyską konfrontacją to jak przyznał trener Gogol, wyniki w sparingach też dają dużo odpowiedzi i są istotne.

Na pewno mocnym punktem Espadonu jest pozyskany z Cuprum Lubin Mateusz Malinowski, który podczas memoriału, pokazał się z dobrej strony zwłaszcza na 2 strefie. Dobrze wyglądała także zagrywka w wykonaniu atakującego. Szczecinianie mają też silnym zaledwie 19-letnich zawodników jak Adriana Kacperkiewicz i Marcin Jaskuła, których Espadon pozyskał na prośbę trenera Gogola. Rozgrywający Eemi Tervaportti i przyjmujący Jeffrey Menzel to kolejni zawodnicy, którzy mają być bronią szczecinian. Pomimo słabszego startu PlusLigi, Espadon pokazał w Lubinie, że potrafi zaskakiwać.

Miedziowi pierwszy mecz w rozgrywkach wygrali u siebie z MKS-em Będzin 3:0. Dosłownie rozgromili ekipę Stelio DeRocco. Będzinianie tylko w drugim secie nawiązali równorzędną walkę z Cuprum, ale pozostałe dwa sety należały już do gospodarzy, którzy narzucili rywalom swoje warunki gry. Parkiet weryfikuje i pokazuje, że mniej grający do tej pory Dawid Gunia czy Marcin Kryś, znakomicie radzą sobie w rozgrywkach, a młody narybek w osobach Filipa Bieguna czy Przemysława Słomińskiego dał zespołowi solidny zastrzyk energii.

Dzisiejszy mecz 2. kolejki PlusLigi w Szczecinie, odbędzie się o godzinie 18.00 w Hali Azoty Arena.