Opublikowany: śr, Lut 7th, 2018

Ciężarówką po kielichu (FOTO)

Jechał do pobliskiej kopalni po kruszywo potrzebne do budowy drogi ekspresowej S3. Jednak na widok policyjnego radiowozu postanowił zmienić trasę. Czym spowodowana była zmiana decyzji 42-letniego kierowcy ciężarówki?

Patrol funkcjonariusze z jaworskiej drogówki na jednej z ulic wylotowych z miasta zauważył ciężarową scanię z naczepą. Kierowca tego zestawu na widok mundurowych, zatrzymał się, a następnie zawrócił i odjechał w kierunku centrum Jawora. Policjanci, widząc to nietypowe zachowanie, postanowili sprawdzić, dlaczego mężczyzna nagle zmienił swoją trasę. Po chwili dogonili pojazd i zatrzymali go do kontroli.

Okazało się, że samochód prowadził 42-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Chciał za wszelką cenę zniknąć z pola widzenia funkcjonariuszy, ponieważ był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a ciężarówka z naczepą została przekazana właścicielowi.

– 42-latek próbował tłumaczyć policjantom, że na widok patrolu stracił pewność, co do tego, czy jest trzeźwy, dlatego niepostrzeżenie próbował zmienić drogę. Powiedział, że poprzedniego wieczora wypił cztery piwa, a siadając za kierownicę czuł się dobrze. Miał jechać do pobliskiej kopalni po kruszywo, które woził na budowę trasy S3 – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Policjanci już zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swój czyn przed odpowie teraz sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat oraz nawet do dziesięciu lat zakazu prowadzenia pojazdów.

.

Fot. KPP Jawor

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..