Chocianowski dzielnicowy z prelekcją w Parchowie  

O bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych asp.szt. Dariusz Wiącek, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Chocianowie rozmawiał w tym tygodniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Parchowie. 

– Dzielnicowy przeprowadził też prelekcję w terenie, gdzie najmłodsi przekonali się naocznie, jak elementy odblaskowe w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wpływają na ich bezpieczeństwo – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Zajęcia te odbyły się o poranku na pobliskim przystanku autobusowym, gdzie uczniowie mogli  zobaczyć różnicę pomiędzy dzieckiem niewyposażonym w odblaski a tym, które je ma.

– Policjant przypominał także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania zbliżającego się czasu wolnego w miejscu zamieszkania – dodaje Przemysław Rybikowski.

Dodajmy, że uczniowie otrzymali też od dzielnicowego elementy odblaskowe, a realizowane przez policjantów działania prewencyjne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i prelekcje dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zbiegły się ze szkolną akcją w Parchowie pn. „Jestem widoczny na drodze”.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..