Chocianowscy futsalowcy zdobyli Zieloną Górę!

W niedzielne popołudnie Madness Chocianów wygrał swój pierwszy mecz w II lidze futsalu. Podopieczni Wojciecha Grzyba i Grzegorza Nowaka wygrali w Zielonej Górze z miejscowym PKM Zachód Persa AZS UZ 6:5.

Do spotkania w Zielonej Górze obie drużyny podeszły w całkiem odmiennych nastrojach. Zielonogórzanie po dwóch wygranych w lidze, zaś chocianowianie po porażce z Wietrzak Team Legnica. Gospodarze wydawali się być zdecydowanym faworytem, jednak to Madness rozegrał koncertowe spotkanie. W pierwszej połowie na parkiecie brylowali zawodnicy Stali Chocianów, ponieważ trafienia zaliczyli Mirosław Kunz, Mateusz Bartuzel i Łukasz Bednarz. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem i do przerwy było 3:1.

Największe emocje mieliśmy w drugiej połowie. Przez kilka pierwszych minut kibice nie zobaczyli bramek. Ta padła dopiero w 30. minucie dla gospodarzy i było już tyko 2:3. Szybko odpowiedział jednak Patryk Różycki i chocianowski zespół znów był na dwubramkowym prowadzeniu. Na wynik 2:4 błyskawicznie zareagował trener gospodarzy. Zielonogórska ekipa po stracie czwartej bramki i time-oucie na życzenie swojego szkoleniowca, wróciła na parkiet z lotnym bramkarzem, którym był Michał Greszczyk. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bowiem już dwie minuty później asystował on przy golu Łukasza Hanca, a za chwilę sam wpisał się na listę strzelców.

„Złota rezerwa” przyniosła zatem wyrównanie wyniku, ale Akademicy na tym nie poprzestali i wciąż atakowali piątką w polu. Gra na całość ostatecznie nie popłaciła zielonogórzanom, ponieważ dwie bramki zdobył Madness. Ich autorami byli Grzegorz Słonina i Michał Matkowski. Gospodarzy stać było jedynie na bramkę zdobytą równo z syreną. Chocianowianie tym samym mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w II lidze futsalu, zaś zielonogórzanie dość niespodziewanie ponieśli pierwszą porażkę w tym rozgrywkach.

AZS Uniwersytet Zielonogórski – Madness Chocianów 5:6 (1:3)
Bramki: Turowski, Hanc (dwie), Greszczyk, Biereśniewicz – Kunz, Bartuzel, Bednarz, Różycki, Słonina i Matkowski

PKM Zachód Persa AZS UZ: Dudek, Chyła – Biereśniewicz, Jaśkiewicz, Hanc, Turowski – Greszczyk, Ryś, Hausler, Lewaszow, Kaczor, Skrzyński.
Madness Chocianów: Sambor, Sikorski – Bednarz, Matkowski, Różycki, Dudziak, Hrynczyszyn, Kunz, Lisowski, Słonina, Smolny, Bartuzel, Franecki.