Opublikowany: sob, Mar 3rd, 2018

W Chocianowie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

– Liczę na to, że takie wydarzenia będą się odbywały w Chocianowie regularnie. – mówili jednomyślnie mieszkańcy, którzy pojawili się na sobotnim I Chocianowskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ponad setka osób najpierw wspólnie odśpiewała Hymn Polski, a następnie przebiegła dystans 1963 metrów po miejskim parku.

Pomysłodawca i organizatorem biegu był Tomasz Kulczyński, który w parku wspólnie ze swoimi znajomymi pojawił się już w okolicach godziny 10, by wszystko przygotowane było na przyjście pierwszych zawodników. – Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom a także moim przyjaciołom, którzy pomogli mi w organizacji tej uroczystości. Cieszę się, że podczas ich trwania podchodziły do mnie kolejne osoby deklarujące swoją pomoc w realizacji innych moich pomysłów na ożywienie Chocianowa. – mówił zadowolony Tomasz Kulczyński.

Organizator I Chocianowskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych mógł być zadowolony, bo już przed godziną 16 w biurze zawodów pojawiali się pierwsi chętni, którzy chcieli uczestniczyć w tej inicjatywie. Z każdą minutą osób przybywało jeszcze więcej a na kilka minut przed planowanym startem organizatorzy mogli ogłosić już pierwszy sukces, czyli przebicie liczby stu uczestników chocianowskiego biegu. Każda z tych osób otrzymała specjalny pakiet startowy, w którym znalazła się m.in. okazjonalna koszulka dedykowana Żołnierzom Wyklętym.

Gdy już wszyscy chętni do udziału w biegu otrzymali swoje numery startowe przyszedł czas na część oficjalną podczas której Tomasz Kulczyński wciągnął na masz Flagę Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali Hymn. Towarzyszyły temu odpalone przez organizatorów race. Chwilę później wszyscy stanęli na starcie I Chocianowskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, po czym wyruszyli na trasę prowadzącą po Parku Miejskim. Na tych, którzy dotarli do mety czekały pamiątkowe medale a także… ciepły posiłek, który pozwolił zregenerować siły po biegu w mroźne w popołudnie.

fot. Paweł Andrachiewicz

Wyświetlonych 12 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Wielkie brawa dla organizatorów! Co prawda o samej akcji nie wiedziałam wcześniej ale przechodząc przed południem przez park zobaczyłam, że coś tam się dzieje i potem wróciłam z dziećmi! Fajnie, że ktoś w końcu ten park wykorzystał do czegoś

 2. Mietek pisze:

  Promocja Pana Kulczyńskiego pod pozorem biegu. Dlaczego w Chocianowie burmistrzem miałby być radny z Lubina??? Nie mamy już swoich wartościowych ludzi???

 3. Do Mietek pisze:

  Faktycznie ciągły wybór pomiędzy Skibickim a Kowalskim jest genialnym wyborem… niech każdy kto chce startuje a wygra ten co przekona do siebie więcej osób, byle nie był to nikt z tego kółeczka wzajemnej adoracji

 4. jest super! pisze:

  Jestem pełen podziwu dla Pana Organizatora. Piszecie z zadzrości. Chcecie nas mieszkańców ograniczać. Pojawił się Kulczyński i pokazał wam jak wyglądać powinno to wszystko. Gość bije was intelektem i pomysłami, że aż żal patrzeć. Na biegu nie byłem, bo sie BAŁEM bo w pracy mi powiedziano ze jak bede popierał te inicjatywy to przyjdzie polecenie i mogą mnie wyrzucić, albo „wymyślą coś” i pozbawią mnie premii. Tak to wygląda. Zapewniam, że jakby nie było zastraszań to ludzi byłoby więcej. Jesteśmy z Panem!

 5. To jest przerażające że musimy się bać! Jesteśmy zastraszani i zobowiązani otwarcie mówi się że nam nie wolno popierać tych inicjatyw!!! Przecież to wolny kraj! Musimy na wzajem się przebudzic i powiedzieć tyranowi, któremu się wydaje że z Chocianowa zrobił swój własny folwark stanowcze NIE!!! Trzeba go pożegnać raz na zawsze. Musimy odnaleźć odwagę w Nas.

 6. Tak. Należy pochwalić organizatora biegu. Mam nadzieję, że po przegranych wyborach dalej będzie organizował takie biegi. Dobrze, ze burmistrz Skibicki pozwala na takie imprezy bo to jest dobre dla mieszkańców gminy. Ale żeby po paru imprezach dawać tak duży mandat zaufania i fotel burmistrza to chyba przesada. Pozdrawiam.

 7. człowieku, strach to zniewolenie. To ci z Lubina Piszą o strachu by nakręcać atmosferę. Nikt nikogo nie straszy. Już na pewno nie Franciszek Skibicki który kończy karierę burmistrza co zapowiedział. Ludzie trochę myślenia włączcie.

 8. MOMENT! Pracuje w przedszkolu, Ten Pan ORGANIZOWAŁ MIKOŁAJKI DLA DZIEC . takiej imprezy nie było jeszcze NIGDY DLA KAZDEGO PRZEDSZKOLAKA. I CO? I Był telefon z góry, i zabroniono nam na to przyjść i dzieci zapisywać! Tak było. Jeszcze byłam świadkiem jak pewna osoba krzyczała na jedną z mam ze co to ma być w ogóle. Wszyscy wiemu komu się śniła po nocach posada burmistrza za obecnego, jakiego zarozumialca i co miał obiecane. DOSYĆ TEGO. ZASTRASZANIE JEST!

 9. Mateusz P. pisze:

  oczywiście ze nikt nie jest głupi. Oczywiście, że jak Kulczyński nie zostanie Burmistrzem, to nie będzie tego robił, a co to orkiestra pomocy z niego? Właśnie dlatego TRZEBA BĘDZIE NA NIEGO GŁOSOWAĆ, ŻEBY TO DALEJ BYŁO I JESZCZE WIĘCEJ!
  Dobrze, że robi to wszystko! POKAZUJE ZE MOŻNA, ze tak to powinno wyglądać! Do postu „chocianowianin”, pan Kulczyński wg mnie pokazuje ze można. Burmistrz łaski nie robi, bo po to jest, niech spróbuje nie wydać zgody to na taczkach go wywiozą mieszkańcy! to jest jego psi obowiązek robić takie imprezy a nigdy nie robił.
  Ja mam nadzieje ze po wygranych wyborach Pan Kulczyński będzie robił JESZCZE WIĘCEJ, bo skoro teraz jako obywatel potrafi, to co dopiero gdy będzie miał cały aparat gminy do tego. ! Brawo. Do postów wyżej. To prawda, JEST ZASTRASZANIE, JEST ZWALCZANIE DZIAŁAN PANA KULCZYŃSKIEGO , SAM widziałem jak osoba która pracuje w CHOKU, zrywała plakat z szybki przy wejściu do CHOKU a inne zostawiła. NASTĘPNYM RAZEM ZROBIE ZDJĘCIE! ONI W RATUSZU NIE CHCĄ DOPUŚCIĆ MYŚLI ZE STRACĄ CIEPŁE POSADKI, ŻE KTOŚ UMIE COŚ LEPIEJ OD NICH i TO ZA SWOJE, NIE NASZE GMINNE PIENIĄDZE! DLA MNIE KULCZYŃSKI JUŻ JEST LIDEREM! I JEŚLI TRZEBA i ZAKRYJE MNIE TELEWIZA ZEBY NIE BYŁO MNIE WIDAĆ TO POWIEM JAK TO WYGLĄDA, CO USŁYSZAŁA MOJA ŻONA KTÓRA PRACUJE W RATUSZU- CZEKAM NA TV- maila podałem w „pozostaw komentarz”. TAK TO WYGLĄDA. WIELE OSÓB BY CHCIAŁO BYĆ, POPRZEĆ ale nie może bo się boi o prace! ALE ROZLICZYMY WAS na wyborach! A JAK KTOŚ MI PISZE ZE z „LUBINA” to tak się cieszę, wreszcie wyjdzie Chocianów do ludzi a nie ciągle sypialnia! CHCE FACHOWCÓW Z LUBINA! nie miejscowych nieudaczników!

 10. Sprinter pisze:

  Uczestniczyłem w biegu i jestem bardzo zadowolony. W 100% jestem przekonany, że do nastepnej imprezy tego typu na pewno się zgłoszę. Tak więc Panie Tomaszu czekam z niecierpliwością na kolejne biegi. Organizacja na nakwyzszym poziomie, jestem pełen podziwu. Pozdrawiam serdecznie.

 11. Phil pisze:

  W sumie dlaczego nie ? Dlaczego ma byś gorszy niż nasi leciwi lokalni kandydaci. Nie ujmując nikomu,ale panowie L i K,nie sa w stanie nic nowego zaproponować. I nie chodzi o to ,że nie chcą, oni nie potrafią. Szczytem ich możliwości jest dzień jagody i marsz Trzech Króli. Jest Ok. Ale to za mało. Za mało dla ludzi którzy po pracy chcą żyć , a nie tylko wegetować.I nie chodzi tu o kasę. Bo obecnej władzy można i miliony przekazać, a i to nic większego nie wymyślą. Jest potrzebna zmiana pokoleniowa.I jeżeli trafia się gość co próbuje cokolwiek zmienić,co zakrawa na szaleństwo (w pozytywnym tego słowa znaczeniu),to głupotą byłoby go odrzucić.

 12. Aj pisze:

  Zmiany są potrzebne naszej gminie. Pan radny z Lubina trafił tym w 10. Niestety ludzi przekona do siebie tylko i wyłacznie uczciwością, rzetelnością. Ale niestety jak narazie to widzę tu tylko kiełbasę wyborczą i to taką wypchaną papierem toaletowym.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..