Chleba z tegorocznych zbiorów wszystkim wystarczy (WIDEO, FOTO)

Dożynki Powiatu Polkowickiego w Grodowcu, gmina Grębocice, były tak upalne, jak tegoroczne lato. Choć zbiory, jak wszędzie były słabsze, to gminne delegacje przywiozły najdorodniejsze owoce rolniczego trudu, za co wielokroć wszystkim pracującym na roli dziękowano.  

Starostami powiatowych dożynek byli Teresa Studzińska z Krzydłowic i Ireneusz Frątczak, sołtys Kwielic. Wręczając bochen chleba staroście powiatu Kamilowi Ciupakowi, tradycyjnie życzyli, by dzielił nim tak, by wszystkim starczyło. I taką obietnicę złożył.

– W całym kraju tegoroczne zbiory były słabsze, w niektórych miejscowościach nie było nawet dożynek, dlatego cieszę się, że w naszym powiecie rolnicy mogą pokazać swoje plony, owoc ciężkiej pracy – mówił starosta powiatu.

Dożynkowym chlebem i bochnami ofiarowanymi przez gminne delegacje samorządowcy podzielili wszystkich uczestników święta plonów.

Na placu obok grodowieckiego sanktuarium były też gminne stoiska, pełne lokalnych przysmaków. Chętnych do ich smakowania nie brakowało, a przy okazji każdy mógł wesprzeć zbiórkę datków na leczenie czteroletniego Kubusia, synka policjanta z polkowickiej komendy.

– Wszystkie stoiska wyglądają pięknie i apetycznie, na bogato, ale z tego, co próbowałam najbardziej smakowały mi pierogi – powiedziała nam jedna z mieszkanek gminy Polkowice.

Wśród stoisk najwyżej oceniono to przygotowane przez gminę Radwanice. Z kolei, wieniec gminy Przemków wybrany został jako najpiękniejszy i będzie reprezentować Powiat Polkowicki podczas dożynek wojewódzkich, 8 września, w Niemczy.

Zobacz także: 

Fot. UR

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..