Chirurgia stomatologiczna w polkowickiej przychodni

Mieszkańcy gminy Polkowice nie muszą już jeździć na zabiegi związane z chirurgią stomatologiczną do Legnicy, Głogowa czy Lubina. Z pomocy lekarzy mogą korzystać na miejscu, w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

– Wykonujemy chirurgiczne ekstrakcje zębów, ekstrakcje tak zwanych zębów mądrości oraz zębów i korzeni zatrzymanych, plastykę wędzidełek, wydłużanie koron klinicznych zębów, odsłonięcie zęba przed leczeniem ortodontycznym – wymienia Konrad Piskórz, lekarz stomatolog w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. – Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. Gwarantuje to pacjentom całkowicie bezbolesne wykonywanie zabiegu, a lekarzom niezbędny komfort pracy, przekładający się na odpowiednie leczenie – dodaje.

Usuwanie zębów związane jest najczęściej z chorobami przyzębia, kiedy podczas przewlekłego stanu zapalnego struktury podtrzymującej ząb dochodzi do zaniku kości i rozchwiania zęba lub z urazami mechanicznymi: złamana korona zęba pozostawiająca sam korzeń w zębodole. Chirurdzy usuwają też tzw. zęby mądrości. Te wyrzynają się najpóźniej, ale najwcześniej podatne są na próchnicę.

– ,,Ósemki” są usuwane także wtedy, kiedy ząb nie może się przebić przez dziąsło lub też korona zęba jest przykryta przez jego część – wyjaśnia Konrad Piskórz. – Wyrzynanie ich jest bardzo bolesne, powoduje obrzęk twarzy i może prowadzić do poważniejszych schorzeń. Chorobom sprzyja także problem z utrzymaniem higieny w tej części jamy ustnej, bo dotarcie do ósemek ze szczoteczką czy nicią dentystyczną jest utrudnione.

Gabinet jest czynny w poniedziałki i środy w godz. 14 – 19, we wtorki i czwartki w godz. 8 – 13, a w piątki od godz. 8 do 13 lub 14 -19. Zarejestrować się można codziennie od godz. 8, w gabinecie 126 b lub telefonicznie pod nr 76 746 08 33.

Źródło: PCUZ

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..