Opublikowany: pt, Mar 29th, 2019

Chciał ubrać się za darmo, trafi za kraty

Nawet 7,5 roku w więziennej celi może spędzić amator darmowych ubrań, którego policjanci zatrzymali dzięki nagraniom sklepowego monitoringu. 33-latek ukradł spodnie, dwie pary butów, sweter i cztery kurtki, ale łupem nie cieszył się długo.

Do legnickich policjantów dotarło zgłoszenie kradzieży w dwóch sklepach na terenie jednej z galerii handlowych. Sprawca miał ukraść spodnie, męskie oraz damskie buty, sweter i cztery kurtki. W sumie jego łupem padły ubrania warte ponad 1,1 tys. zł.

– Policjanci natychmiast zajęli się sprawą, aby jak najszybciej ustalić miłośnika cudzego mienia. Podczas gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że sprawca został nagrany przez kamery monitoringu – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

Funkcjonariusze ustalili, kim jest mężczyzna. Zadanie było łatwiejsze, bo 33-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Efektem pracy policjantów było zatrzymanie złodzieja. Zarzuty przedstawiono mu w warunkach recydywy. Mężczyzna może trafić za kraty nawet na 7,5 roku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..